Zapadl do sněhu až po hlavu. Chlapce smích brzy přešel, na pomoc čekal dlouhé minuty

Video Video
22. 12. 2021 14:42
Ze závěje mu trčela jen čepice. Školák z ruského města Chanty-Mansijsk se dočkal vysvobození, až když mu po několika desítkách minut kolemjedoucí taxikář přispěchal na pomoc. Video z vytahování chlapce natočil taxikářův zákazník.
Školák zapadl celý do sněhu. Dlouhé minuty mu nikdo nepřišel na pomoc. | Video: VK/Типичный Ханты-Мансийск

Po zveřejnění záběru se okamžitě ozvaly místní úřady. Ty tvrdí, že si školák za propadnutí do sněhu může sám. "Nešel po uklizeném chodníku, ale úmyslně přes závěje. Prosíme rodiče, aby dětem vysvětlili dodržování bezpečného pohybu ve městě v zimě, neboť v některých částech města je otevřená dešťová kanalizace," tvrdila kancelář primátora města, které leží za pohořím Ural.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Čínská armáda tvrdí, že sledovala a odehnala americký torpédoborec. USA to popřely

Čínská armáda uvedla, že se dostala do drobného incidentu s americkým torpédoborcem, který podle ní nelegálně vplul do vod u Paracelských ostrovů v Jihočínském moři. Spojené státy to ale popřely a tvrzení označily za nepravdivé. Informuje o tom agentura Reuters. Na ostrovy si dělají nárok Čína, Tchaj-wan i Vietnam. Podobný incident se u nich odehrál už loni.

V prohlášení čínské armády se uvádí, že torpédoborec USS Milius nezákonně vnikl do čínských teritoriálních vod, čímž "narušil mír a stabilitu rušné vodní cesty". Americké námořnictvo reagovalo vlastním prohlášením. "USS Milius provádí rutinní operace v Jihočínském moři a nebyl vyhnán. Spojené státy budou i nadále létat, plout a operovat všude tam, kde to mezinárodní právo umožňuje," stojí v něm.

Jihočínské moře je jedním ze sporných bodů vztahů mezi Čínou a USA. Washington viní Peking, že jeho územní nároky v těchto vodách jsou nezákonné. Lodě amerického námořnictva tak v posledních letech Jihočínským mořem proplouvají čím dál častěji, aby se USA proti čínským nárokům vymezily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy