Muž skočil přímo před projíždějící metro. Bizarní záznam se šíří sítěmi

Video Video
18. 10. 2021 16:22
Záběr muže, který skáče před soupravu moskevského metra, se šíří sociálními sítěmi. Strojvedoucí naštěstí vjížděl do stanice Filjovskij Park pomalu a stačil pohotově zabrzdit. Skokan těsně minul přední sklo a spadl za koleje. Po chvíli se nezraněn zvedl ze země. K incidentu došlo 17. října v neděli odpoledne.
Skokan v moskevském metru. | Video: Youtube/Вестник

"Personál cestujícího okamžitě vytáhl na nástupiště," uvedla tisková služba moskevského metra v prohlášení, z něhož citovala agentura RIA Novosti. I když nebylo bezprostředně jasné, co bylo příčinou skoku, záběr z palubní kamery vlaku naznačuje, že muž skočil před přijíždějící vlak úmyslně. Bez ohledu na motivy bude podle agentury tento skok potrestán vysokou pokutou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Bidenova vláda se dohodla s Mexikem na obnově Trumpova imigračního opatření

Spojené státy ve čtvrtek uzavřely dohodu s Mexikem, na základě které budou muset žadatelé o azyl v USA přicházející přes jejich jižní hranici čekat na výsledek svého řízení v Mexiku. Opatření zavedl republikánský prezident Donald Trump za hlasitého odporu nevládních organizací. Biden se jej pokusil zrušit, jeho obnovu však nynější administrativě přikázal soud. Začne částečně platit od pondělí.

Opatření přezdívané "Zůstaňte v Mexiku" zavedl Trump na začátku roku 2019. Biden jej zrušil hned první den v úřadu, federální soud však v srpnu označil postup za neopodstatněný a nařídil opatření kritizované obhájci práv migrantů obnovit. Uznal však, že je nejprve nutné se domluvit s Mexikem. Rozhodnutí nižší instance odmítl zablokovat i nejvyšší soud. Nynější vláda se rozhodnutí soudu snaží naplnit, ačkoliv stále pracuje na způsobu, jak jej legálně zrušit.

Trump donutil Mexiko k přijetí dohody hrozbou navýšení cel. Bidenova vláda se svým jižním sousedem dlouho vyjednávala, Mexiko na obnovu systému přistoupilo poté, co do něj byla zahrnuta řada změn, píše agentura AP.

Všichni migranti, kterých se nařízení dotkne, budou muset být nově naočkování proti covidu-19. USA se zavázaly, že se budou snažit vyřídit všechny žádosti do 180 dnů a ministerstvo spravedlnosti vyčlenilo 22 soudců, kteří se budou zabývat jen těmito případy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy