Čističkou u Bristolu otřásl mohutný výbuch. Nehodě podlehli čtyři lidé

ČTK Zahraničí Reuters ČTK, Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 3. 12. 2020 16:18
Čtyři lidé zemřeli a jeden utrpěl zranění při mohutném výbuchu, který ve čtvrtek nastal v areálu čističky odpadních vod v průmyslové zóně ve městě Avonmouth nedaleko Bristolu na jihozápadě Anglie. Informují o tom britská média.
Policie a záchranáři u skladiště v Avonmouthu, kde došlo k výbuchu.
Policie a záchranáři u skladiště v Avonmouthu, kde došlo k výbuchu. | Foto: Reuters

"Na místě jsou jednotky z Avonmouthu, Southmeadu, Yateu, Patchwaye, Kingswoodu a Templu," cituje televize Sky News vyjádření hasičů a záchranářů.

Na místě kromě hasičů zasahují zdravotníci a policie. Média píší také o vrtulníku. Někteří lidé utrpěli vážná zranění, uvedla mluvčí hasičů. 

Agentrura Reuters píše o čtyřech mrtvých a jednom raněném člověku. Pravděpodobně se jedná o pracovníky, kteří byli na nádrži ve chvíli, kdy vybouchla. Dělníci pracovali na vrchu válcovité nádrže s chemikáliemi, která vybuchla. The Times uvádí, že exploze tělo jednoho z nich odmrštila 150 metrů daleko.

Policie neštěstí nevyšetřuje jako případ související s terorismem. Úřady žádají lidi, aby do oblasti nechodili. Nehrozí jim sice už žádné nebezpečí, úřady ale nechtějí, aby lidé překáželi záchranářům a vyšetřovatelům v práci.

Policie podle televize SkyNews uvedla, že na vrchu válcovité nádrže, která zřejmě vybuchla, pracovalo několik dělníků. Stále se snaží zjistit, co se přesně stalo. Nedaleko se nachází recyklační stanice, která podle britské BBC dočasně přerušila provoz.

Jeden ze svědků uvedl, že slyšel velmi hlasitý výbuch, který otřásl budovami a roztříštil sklo v oknech. Jiný vyfotil nádrž, která zřejmě explodovala.

Před necelými dvěma měsíci v docích v Avonmouthu hořely haldy s 20 tisíci tun kovového šrotu. Kvůli hustému dýmu museli řidiči na silnicích a dálnici M5 kvůli zhoršené viditelnosti jezdit opatrněji.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Nový sníh může v pátek zkomplikovat dopravu, hlavně na severu a východě republiky

Na severu a východě České republiky bude v pátek opět sněžit, místy připadne od pěti do deseti centimetrů mokrého sněhu, který může lámat stromy a působit výpadky proudu. Komplikace lze čekat také v dopravě. Na svém webu to ve čtvrtek uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění před novou sněhovou pokrývkou platí od pátečního ráno do večera až noci pro severní oblasti Ústeckého, Libereckého a Olomouckého kraje, severovýchod Královéhradeckého, Pardubického a Zlínského kraje a celý Moravskoslezský kraj.

Řidičům meteorologové doporučují, aby při cestování do těchto regionů sledovali dopravní zpravodajství a jezdili opatrně. Do hor by se neměli vydávat bez zimní výbavy, včetně sněhových řetězů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy