Skandál v nemocnicích ve Francii. Chirurg je podezřelý ze zneužívání až 250 pacientů

ČTK ČTK
18. 11. 2019 12:55
Až 250 možných obětí identifikovali francouzští vyšetřovatelé v případu chirurga, který byl obžalován ze znásilňování a sexuálního zneužívání nezletilých pacientů. Informovala o tom agentura AFP. Osmašedesátiletý lékař v důchodu Joël Le Scouarnec se podle vyšetřovatelů svých činů dopouštěl v období 1989-2017. Před více než dvěma lety skončil ve vazbě.
Francouzská policie, ilustrační foto.
Francouzská policie, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Le Scouarnec působil v nemocnicích v Bretagni, v Touraine a následně v departmentu Charente-Maritime a v současnosti čelí obžalobě ze znásilnění čtyř nezletilých dívek. Ve vazbě skončil v květnu 2017 poté, co jedna z nich svému otci řekla, že se jí chirurg dotýkal. Lékařské vyšetření následně potvrdilo, že se jednalo o znásilnění. Z tohoto činu se bude u soudu zodpovídat příští rok v březnu.

Dnes prokurátor Laurent Zuchowicz z města La Rochelle oznámil, že vyšetřovatelé identifikovali dalších "250 potenciálních obětí". Podle státního zástupce se podařilo 209 těchto možných obětí vyslechnout a mnoho z nich si dokázalo "vybavit přesné vzpomínky". Trestní oznámení se následně rozhodlo podat 184 osob. Kromě tří z nich byly všechny v době, kdy se podle nich Le Scouarnec zneužití či znásilnění dopustil, nezletilé.

Možné oběti lékaře jsou podle Zuchowicze dívky i chlapci. Jejich jména se objevila v tajném zápisníku, který policisté objevili při domovní prohlídce. Podle AFP v něm lékař popisoval sexuální scény. Podle chirurgovy obhajoby se jedná pouze o "fantazie". Kromě zápisníku se při domovní prohlídce našla také dětská pornografie, pod podlahou ukryté panenky a různé paruky.

 

Právě se děje

Další zprávy