Skandál s odposlechy: Policie zatkla dalšího novináře

Zahraničí Zahraničí
2. 8. 2011 14:53
Britská média věří, že jde o bývalého editora News of the World Stuarta Kuttnera
Titulní strana historicky posledního vydání NoW. "Netypicky umírněný titulek," zhodnotil Reuters rozlučkový headline "Děkujeme a nashledanou!"
Titulní strana historicky posledního vydání NoW. "Netypicky umírněný titulek," zhodnotil Reuters rozlučkový headline "Děkujeme a nashledanou!" | Foto: Reuters

Londýn - Britský skandál kolem odposlechů nekončí. Policie zatkla dalšího podezřelého. Zatím říká, že jde o nejmenovaného muže.

Podle listu The Guardian se ale bezpochyby jedná o bývalého zastupujícího editora bulvárního nedělníku News of the World (NoW) Stuarta Kuttnera. V poutech se ocitl okamžitě po příchodu na policejní stanici, kam ho muži zákona pozvali. Měl jim zodpovědět otázky ohledně odposlechů.

Kvůli nelegálnímu sledování telefonů celebrit, přeživších po mrtvých vojácích, nebo třeba královské rodiny, musel mediální magnát Rupert Murdoch své 168 let staré NoW zavřít. Zatčeno bylo celkem deset lidí, včetně pravé ruky Murdocha, Rebekah Brooksové. Dva vysoce postavení policisté museli rezignovat.

Stuart Kuttner má být stejně jako Brooksová obviněn z korupce a konspirace za účelem odposlouchávání. Také on bude pravděpodobně propuštěn na kauci a proto stíhán na svobodě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Veterináři začnou v úterý vybíjet drůbež ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech. O jeho vybití se teprve rozhodne.

Veterináři také v pondělí potvrdili ptačí chřipku H5N8 v chovu na Pardubicku, jde o letošní druhé ohnisko. Komerční chov se skoro 140 000 kusy drůbeže vybijí.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy