Singapurským katolíkům vadila kosmetika s Ježíšem

rak
16. 2. 2008 15:20
Obchodní dům zesměšňující krémy stáhl z prodeje
Pro singapurské katolíky jsou etikety s Ježíšem už příliš.
Pro singapurské katolíky jsou etikety s Ježíšem už příliš. | Foto: www.blueq.com

Singapur - "Vypadej dobře pro Ježíše" zní název kontroverzní kosmetické řady, jež v jihovýchodní Asii narazila na odpor římskokatolické komunity.

To, co výrobce považuje za vtipný reklamní tah, vidí věřící jako zneuctění Ježíše Krista a jeho odkazu. Po protestech se singapurský obchodní řetězec rozhodl, že kontroverzní přísady do koupele a krémy na ruce z pultů stáhne.

"Proč má někdo využívat náboženských postav k propagování svého zboží?," citoval deník Straits Times názor 24leté Grace Ongové, která v Singapuru patří k 15procentní katolické menšině.

Měj dech a akcent jako Ir

Etikety s dvojicí spoře oděných žen obdivně hledících k Ježíšovi vyrábí americká společnost BlueQ. Před dvaceti lety ji v Massachusetts založili dva bratři.

Na provokování si v podnikání zakládají. Řadu s Ježíšem například propagovaly názvy zboží a slogany jako "Dechový sprej Věř v Boha," nebo "Vypadejte v neděli nejlépe! Pomůžeme vám být úctyhodní. Král králů si vás všimne".

Další kosmetické řady nosí jména "Kočičí zadek", "Sprostá holka" a "Smyjte své hříchy".

Velmi oblíbená byla také řada sprejů pro zlepšení dechu, která slibovala uživatelům irský akcent.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stav šéfa KSČM Filipa se po infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí, řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle ní Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy