Singapurským katolíkům vadila kosmetika s Ježíšem

rak
16. 2. 2008 15:20
Obchodní dům zesměšňující krémy stáhl z prodeje
Pro singapurské katolíky jsou etikety s Ježíšem už příliš.
Pro singapurské katolíky jsou etikety s Ježíšem už příliš. | Foto: www.blueq.com

Singapur - "Vypadej dobře pro Ježíše" zní název kontroverzní kosmetické řady, jež v jihovýchodní Asii narazila na odpor římskokatolické komunity.

To, co výrobce považuje za vtipný reklamní tah, vidí věřící jako zneuctění Ježíše Krista a jeho odkazu. Po protestech se singapurský obchodní řetězec rozhodl, že kontroverzní přísady do koupele a krémy na ruce z pultů stáhne.

"Proč má někdo využívat náboženských postav k propagování svého zboží?," citoval deník Straits Times názor 24leté Grace Ongové, která v Singapuru patří k 15procentní katolické menšině.

Měj dech a akcent jako Ir

Etikety s dvojicí spoře oděných žen obdivně hledících k Ježíšovi vyrábí americká společnost BlueQ. Před dvaceti lety ji v Massachusetts založili dva bratři.

Na provokování si v podnikání zakládají. Řadu s Ježíšem například propagovaly názvy zboží a slogany jako "Dechový sprej Věř v Boha," nebo "Vypadejte v neděli nejlépe! Pomůžeme vám být úctyhodní. Král králů si vás všimne".

Další kosmetické řady nosí jména "Kočičí zadek", "Sprostá holka" a "Smyjte své hříchy".

Velmi oblíbená byla také řada sprejů pro zlepšení dechu, která slibovala uživatelům irský akcent.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy