Singapur hlásí 41 případů nákazy virem zika. Většina nemocných jsou zahraniční dělníci

ČTK ČTK
28. 8. 2016 12:11
V Singapuru bylo potvrzeno 41 případů místní nákazy virem zika. Informovala o tom televizní stanice Channel News Asia. Podle singapurského ministerstva zdravotnictví je 34 infikovaných už zcela vyléčeno, zatímco sedm zbylých, kteří ještě mohou nákazu šířit, zůstává v nemocnici. Úřady oznámily, že se virus objevil u obyvatel či lidí pracujících v Singapuru, kteří v poslední době necestovali do regionů, kde byl tento virus zaznamenán. Proto je také velmi pravděpodobné, že byli infikováni v Singapuru. Virus se vyskytl ve čtvrti Aljunied tohoto městského státu. Z uvedených 41 případů se 36 týká zahraničních dělníků pracujících na stavbě jednoho bytového a kancelářského komplexu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 16 minutami

Ministři a zástupci bezpečnostních složek státu jednají na úřadu vlády o připravenosti na případné rozšíření nákazy koronavirem z Číny

Proberou dosavadní opatření i plán pro případné šíření onemocnění. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) předloží rozbor připravenosti státních hmotných rezerv. "Pan premiér chce mít informace ze všech úhlů pohledu," řekl novinářům před začátkem jednání.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zopakoval, že na letišti v Ruzyni začali cíleně vyhledávat pasažéry, kteří vykazují symptomy podobné koronaviru. Cestujícím je určena také informační kampaň. A pro lety z Číny byly vyčleněny dva speciální vchody, které se budou pravidelně dezinfikovat. 

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Hospodářské noviny: Miliardář Šmejc koupil pražskou reprodukční kliniku

Investiční skupina Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce koupila pražskou reprodukční kliniku Europe IVF International, píší dnešní Hospodářské noviny (HN). Hodnotu transakce deník neuvedl, roční obrat zdravotnického zařízení je podle něj kolem 150 milionů korun. Česko patří spolu se Španělskem k hlavním centrům umělého oplodňování v Evropě, uvádějí HN. Jedním z důvodů jsou vstřícné zákony.

HN připomínají, že reprodukční medicíně v Česku dominuje zdravotnická skupina FutureLife, která spadá do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). Kliniky skupiny FutureLife se kromě Česka a Slovenska nachází také ve Velké Británii, v Irsku, v Rumunsku, Finsku a Estonsku. Podle HN je FutureLife po španělské skupině IVI dvojkou na evropském trhu.

Podnikatel Jiří Šmejc je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes s majetkem 20 miliard korun 10. nejbohatším Čechem. Šmejc je menšinovým vlastníkem a předsedou představenstva společnosti Home Credit, která poskytuje spotřebitelské půjčky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy