Singapur hlásí 41 případů nákazy virem zika. Většina nemocných jsou zahraniční dělníci

ČTK ČTK
28. 8. 2016 12:11
V Singapuru bylo potvrzeno 41 případů místní nákazy virem zika. Informovala o tom televizní stanice Channel News Asia. Podle singapurského ministerstva zdravotnictví je 34 infikovaných už zcela vyléčeno, zatímco sedm zbylých, kteří ještě mohou nákazu šířit, zůstává v nemocnici. Úřady oznámily, že se virus objevil u obyvatel či lidí pracujících v Singapuru, kteří v poslední době necestovali do regionů, kde byl tento virus zaznamenán. Proto je také velmi pravděpodobné, že byli infikováni v Singapuru. Virus se vyskytl ve čtvrti Aljunied tohoto městského státu. Z uvedených 41 případů se 36 týká zahraničních dělníků pracujících na stavbě jednoho bytového a kancelářského komplexu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy