Silný vítr v Moskvě zabil dva lidi, dalších 17 zranil. Letiště omezila provoz

ČTK ČTK
21. 4. 2018 20:22
Nejméně dva lidské životy a 16 zraněných má na svědomí prudký vítr, který v sobotu udeřil na Moskvu a široké okolí. Silné poryvy, které místy dosahovaly rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu, mimo jiné způsobily narušení provozu na letištích ruské metropole. Jedním z mrtvých je muž, na kterého spadla kovová konstrukce vyvrácená větrem. Druhou obětí se stala dívka, která v nemocnici podlehla zraněním neslučitelným se životem. V nemocnicích bylo ošetřeno celkem 17 zraněných. Podle dostupných údajů byla moskevská letiště nucena zrušit přinejmenším sedm pravidelných letů. Kromě toho muselo start odložit dalších 28 letadel. Sedm zrušených a šest odložených letů připadá na letiště Domodědovo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy