Silné zemětřesení v Alžírsku: 2 mrtví a rozsáhlé škody

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
14. 5. 2010 22:55
Agentury hlásí 43 zraněných, výše škod na majetku zatím nebyla vyčíslena
Foto: Aktuálně.cz

Alžír - Nejméně dva lidé zemřeli a dalších 43 utrpělo zranění při silném zemětřesení, které v pátek v noci otřáslo Alžírskem.

Státní televize uvedla, že otřesy byly nejcitelnější v regionu M'sila, který je vzdálen zhruba 200 kilometrů jižně od hlavního města.

Zemětřesení, které mělo podle prvních údajů sílu 5.2 Richterovy škály, způsobilo podle místního rozhlasu rozsáhlé škody na majetku. Mnoho domů je pobořených, lidé v panice pobíhají po ulicích. Na místě zasahují záchranné týmy.

Další podrobnosti nejsou známy.

Alžírsko, jehož sever se nachází v seizmicky aktivní zóně na spojnici euroasijské a africké zemské desky, je častým dějištěm otřesů půdy. ČTK připomíná, že Alžír a okolí postihlo poslední velké zemětřesení 21. května 2003; zemřelo při něm 2 300 lidí a přes 10 tisíc osob utrpělo zranění.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy