Stovky obětí sesuvů půdy v africké Sieře Leone. "Ještě ráno jsem mluvil s dětmi," pláče otec

Sesuv půdy v metropoli Sierry Leone Freetownu.
Metropoli Sierry Leone Freetown a její okolí zasáhly v pondělí ráno masivní sesuv půdy a záplavy.
Podle dosavadních dohadů Červeného kříže se po neštěstí pohřešuje 600 lidí.
Záchranářům se dosud podařilo vyprostit 270 těl.
Do záchranné akce se zapojili kromě záchranářů, i armáda a příbuzní, kteří pátrají po svých blízkých. Na místo se sjely i policejní složky.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
15. 8. 2017 13:27
Více než 600 lidí se pohřešuje po sesuvu půdy v západoafrickém přímořském státě Sierra Leone. Neštěstí postihlo metropoli Freetown a její okolí v pondělí okolo šesté hodiny ranní tamního času. Mnoho lidí tak přírodní katastrofa zasáhla ve chvíli, kdy ještě spali. Sesuv půdy vzal také obydlí bezmála 3000 lidí. Záchranáři, příbuzní i armáda nyní pátrají po dalších pohřešovaných, které trosky zavalily. Podle sierraleonského viceprezidenta Victora Foha počet obětí pravděpodobně ještě poroste.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 8 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy