Stovky obětí sesuvů půdy v africké Sieře Leone. "Ještě ráno jsem mluvil s dětmi," pláče otec

Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
15. 8. 2017 13:27
Více než 600 lidí se pohřešuje po sesuvu půdy v západoafrickém přímořském státě Sierra Leone. Neštěstí postihlo metropoli Freetown a její okolí v pondělí okolo šesté hodiny ranní tamního času. Mnoho lidí tak přírodní katastrofa zasáhla ve chvíli, kdy ještě spali. Sesuv půdy vzal také obydlí bezmála 3000 lidí. Záchranáři, příbuzní i armáda nyní pátrají po dalších pohřešovaných, které trosky zavalily. Podle sierraleonského viceprezidenta Victora Foha počet obětí pravděpodobně ještě poroste.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy