Při zemětřesení na Sicílii se zranilo třicet lidí

ČTK ČTK
26. 12. 2018 12:43
Zemětřesení o síle 4,8 stupně ve středu časně ráno postihlo oblast ležící severně od sicilského města Katánie na svazích Etny. Otřesy způsobily menší materiální škody a vyžádaly si asi tři desítky zraněných, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.
Zemětřesení o síle 4,8 stupně časně ráno postihlo oblast ležící severně od sicilského města Katánie na svazích Etny.
Zemětřesení o síle 4,8 stupně časně ráno postihlo oblast ležící severně od sicilského města Katánie na svazích Etny. | Foto: Reuters

Zemětřesení nastalo asi 20 minut po třetí hodině ranní, což hodně lidí přimělo k tomu, že utekli z domů a strávili zbytek noci v autech. Televizní záběry ukázaly poškozené staré budovy ve městech Santa Venerina a Zafferana Etnea.

Asi 30 lidí utrpělo zranění, hlavně od padajícího zdiva, když prchali ze svých domovů. Sanitky odvezly desítku lidí do nemocnice, o další se postarali přátelé a příbuzní. Nikdo nebyl vážně zraněn.

Otřesy následovaly dva dny poté, co se z vulkánu Etna v pondělí vyvalil hustý oblak popílku, jenž načas zastavil dopravu na letišti v Katánii. To leží asi 60 kilometrů od Etny.

Hora, která je vysoká přes 3000 metrů, rovněž vychrlila ohnivě rudý proud lávy, jenž byl jasně viditelný proti noční obloze. Podle expertů zaznamenaly přístroje tento týden na svazích sopky více než 100 menších otřesů. Až dosud měl nejsilnější z nich sílu 4,3 stupně.

Video: Etna chrlí dým a lávu

Sicilská sopka Etna znovu chrlí dým a lávu | Video: Associated Press
 

Právě se děje

Další zprávy