V Itálii přibývá sexuálních útoků na turistky, v Římě přibudou kamery

ČTK ČTK
19. 9. 2017 11:28
V Itálii přibývá případů znásilnění turistek ze zahraničí. Útoky se nevyhýbají ani hlavnímu městu. V Římě nahlásila 57letá Němka, že ji přepadl neznámý muž ve známém parku Villa Borghese. Pobouření vyvolal i případ Finky, kterou minulý týden v noci poblíž centrálního nádraží Termini znásilnil údajně migrant z Bangladéše. Celou Itálii před více než dvěma týdny šokovalo znásilnění polské turistky a zmlácení jejího přítele skupinou čtyř migrantů, z nichž tři byli nezletilí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Řím - Itálií se šíří sexuální útoky na ženy. Několik případů znásilnění zahraničních turistek je hlášeno také z Říma, informují zahraniční agentury.

Starostka metropole Virginia Raggiová chystá opatření, včetně instalování 150 nových průmyslových kamer.

V některých takových případech byli obviněni migranti.

Případů přepadení žen nyní přibývá hlavně v Římě. Policie pátrá například po muži ve věku 20 až 25 let, který ve známém parku Villa Borghese v centru města přepadl 57letou Němku, kterou následně spoutal, informovala agentura APA.

V pondělí po půlnoci nahou ženu našel taxikář. V ústech měla kapesník, čímž chtěl pachatel zjevně zabránit tomu, aby si přivolala pomoc.

Němka tvrdila, že ji znásilnil mladý muž a ukradl jí 40 eur (přes 1000 korun).

V uplynulých dnech nahlásilo znásilnění několik turistek v Římě. Pobouření vyvolal například případ Finky, kterou minulý týden v noci poblíž centrálního nádraží Termini přepadl a znásilnil údajně migrant z Bangladéše.

Belgická turistka zase hlásila sexuální útok na Kapitolu.

Celou Itálii před více než dvěma týdny šokovalo znásilnění polské turistky a zmlácení jejího přítele skupinou čtyř migrantů, z nichž tři byli nezletilí. Po činu na pláži v Rimini skupina ještě znásilnila peruánského transsexuála.

I když jednotlivé případy spolu nesouvisí, často vyvolaly veřejnou diskusi, píše APA. Starostka Říma už ohlásila přijetí řady opatření, která mají posílit bezpečnost.

V různých čtvrtích má být nainstalováno 150 nových bezpečnostních kamer. Veřejné osvětlení má být zesíleno v centru města i na jeho periferii. Ženy, které si v noci přivolají taxi, mohou počítat se zvýhodněnými cenami. Ve školách mají být zahájeny kampaně proti násilí vůči ženám.

 

Právě se děje

Další zprávy