Severní Korea po deseti dnech propustila ruskou rybářskou loď i její posádku

ČTK ČTK
28. 7. 2019 6:26
Severní Korea propustila ruskou rybářskou loď a jejích 17 členů posádky, které zadržela před deseti dny s obviněním z porušení pravidel pro vstup do výsostných vod KLDR. Na palubě plavidla byli kromě 15 Rusů také dva Jihokorejci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Posádku lodi, kterou vlastní společnost z ruského města Něvelsk, zadržela 17. července severokorejská pobřežní stráž. Plavidlo podle severokorejských úřadů porušilo "pravidla pro vstup a pobyt na území" Severní Koreje. Rusko toto obvinění odmítlo.

Dnes ruské velvyslanectví v Pchjongjangu na facebooku oznámilo, že loď v sobotu pozdě večer opustila přístav v severokorejském městě Wonsan a vydala se do jihokorejského přístavu Sokčcho, kde má vysadit oba Jihokorejce.

Rusko má s izolovanou a chudou Severní Koreou, které vládne diktátor Kim Čong-un, relativně blízké vztahy a je také jejím obchodním partnerem. Jižní Korea usiluje o zmírnění napětí na Korejském poloostrově, Jihokorejci ale dosud nesmějí cestovat do Severní Koreje bez povolení Soulu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy