Foto: Více než 260 mrtvých a stovky raněných. Kolumbijci se bojí, že obětí sesuvů půdy přibude

Kolumbijské město Mocoa.
Zatím 262 obětí mají sesuvy půdy v Kolumbii. Informovala o tom agentura Reuters.
Číslo zveřejnily kolumbijské úřady.
Lidé i úřady se obávají, že obětí ještě přibude.
Zraněných je nejméně dvě stě.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, BBC, ČTK
3. 4. 2017 18:32
Sesuvy půdy v Kolumbii, k nimž došlo z pátku na sobotu, si vyžádaly už 262 obětí, z toho nejméně 43 dětí. Vojáci v neděli ráno informovali, že dalších 220 lidí se pohřešuje. To však o několik hodin později prostřednictvím Twitteru odmítl prezident Juan Manuel Santos. Přes 200 Kolumbijců během povodní a následného sesuvu půdy utrpělo zranění, původní zprávy uváděly dvojnásobnou cifru. Sesuvy, které zničily většinu čtyřicetitisícového města Mocoave na jihozápadě země při hranici s Ekvádorem, následovaly po prudkých deštích, které rozvodnily místní řeky. V oblasti zasahuje více než 1100 vojáků a policistů.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy