Sierra Leone hlásí už 400 mrtvých, mezi nimi je přes 100 dětí. Další stovky lidí se pohřešují

ČTK ČTK
16. 8. 2017 16:56
Mezi mrtvými, kteří zemřeli při pondělním sesuvu půdy u metropole Freetown v Sieře Leone, je 105 dětí. S odkazem na zaměstnance márnice o tom dnes informovala agentura AFP. Záchranáři po sesuvu půdy vyprostili téměř 400 těl. Dalších asi 600 osob se podle Červeného kříže stále pohřešuje, a bilance mrtvých by tak mohla dále stoupat. Hromadné pohřby, které se měly konat ve středu s cílem uvolnit místo v přeplněných márnicích, byly zatím podle BBC odloženy. Záchranné práce pokračují. O střechu nad hlavou podle odhadů přišlo kolem 3000 lidí.
Foto: Reuters
Stovky lidí v Sieře Leone pohřbilo bahno | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy