Sierra Leone hlásí už 400 mrtvých, mezi nimi je přes 100 dětí. Další stovky lidí se pohřešují

ČTK ČTK
16. 8. 2017 16:56
Mezi mrtvými, kteří zemřeli při pondělním sesuvu půdy u metropole Freetown v Sieře Leone, je 105 dětí. S odkazem na zaměstnance márnice o tom dnes informovala agentura AFP. Záchranáři po sesuvu půdy vyprostili téměř 400 těl. Dalších asi 600 osob se podle Červeného kříže stále pohřešuje, a bilance mrtvých by tak mohla dále stoupat. Hromadné pohřby, které se měly konat ve středu s cílem uvolnit místo v přeplněných márnicích, byly zatím podle BBC odloženy. Záchranné práce pokračují. O střechu nad hlavou podle odhadů přišlo kolem 3000 lidí.
Foto: Reuters
Stovky lidí v Sieře Leone pohřbilo bahno | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy