Šest lidí zemřelo při srážce vláků v Pákistánu

ČTK ČTK
15. 9. 2016 5:54
Nejméně šest osob přišlo o život a více než 150 bylo zraněno při strážce osobního a nákladního vlaku v Pákistánu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávy pákistánské televizní stanice Geo. Nehoda se stala v provincii Paňdžáb, u města Multán. Expresní vlak Awam Express, který jel z Karáčí do Pešávaru, se při nehodě částečně převrátil. Zástupkyně železniční společnosti nehodu potvrdila a uvedla, že je podezření, že nehodu způsobil strojvedoucí osobního vlaku, který zezadu narazil do nákladní soupravy.
Foto: Aktuálně.cz

Islámábád 15. září (ČTK) – Nejméně šest osob přišlo o život a více než 150 bylo zraněno při strážce osobního a nákladního vlaku v Pákistánu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávy pákistánské televizní stanice Geo.

Nehoda se stala v provincii Paňdžáb, u města Multán. Expresní vlak Awam Express, který jel z Karáčí do Pešávaru, se při nehodě částečně převrátil.

Zástupce železniční společnosti nehodu potvrdila a uvedla, že je podezření, že nehodu způsobil strojvedoucí osobního vlaku, který zezadu narazil do nákladního vlaku, napsala agentura AP.

Pákistánská železniční síť je z koloniálního období a v posledních desetiletích se rozpadá kvůli špatné údržbě a nedostatečným investicím. V červenci 2005 přišlo o život 130 osob při srážce dvou vlaků v provincii Sindh.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy