Šest lidí zemřelo při srážce vláků v Pákistánu

ČTK ČTK
15. 9. 2016 5:54
Nejméně šest osob přišlo o život a více než 150 bylo zraněno při strážce osobního a nákladního vlaku v Pákistánu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávy pákistánské televizní stanice Geo. Nehoda se stala v provincii Paňdžáb, u města Multán. Expresní vlak Awam Express, který jel z Karáčí do Pešávaru, se při nehodě částečně převrátil. Zástupkyně železniční společnosti nehodu potvrdila a uvedla, že je podezření, že nehodu způsobil strojvedoucí osobního vlaku, který zezadu narazil do nákladní soupravy.
Foto: Aktuálně.cz

Islámábád 15. září (ČTK) – Nejméně šest osob přišlo o život a více než 150 bylo zraněno při strážce osobního a nákladního vlaku v Pákistánu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávy pákistánské televizní stanice Geo.

Nehoda se stala v provincii Paňdžáb, u města Multán. Expresní vlak Awam Express, který jel z Karáčí do Pešávaru, se při nehodě částečně převrátil.

Zástupce železniční společnosti nehodu potvrdila a uvedla, že je podezření, že nehodu způsobil strojvedoucí osobního vlaku, který zezadu narazil do nákladního vlaku, napsala agentura AP.

Pákistánská železniční síť je z koloniálního období a v posledních desetiletích se rozpadá kvůli špatné údržbě a nedostatečným investicím. V červenci 2005 přišlo o život 130 osob při srážce dvou vlaků v provincii Sindh.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy