Bomba, granátomet, záhadný infarkt. Povstalci v Donbasu umírají i cestou na svatbu

Ondřej Soukup Ondřej Soukup, Obrazová sekce
Aktualizováno 3. 9. 2018 11:34
Série násilných smrtí bývalých a současných vůdců proruských separatistů na východní Ukrajině pokračuje. V pátek zabil výbuch Alexandra Zacharčenka, který stál v čele mezinárodně neuznávané Doněcké lidové republiky. Podívejte se na vybrané separatisty z východní Ukrajiny, z nichž někteří nedávno za podivných okolností zemřeli. Některá úmrtí mohou být náhodná. Podle jiných názorů ale Kreml zahlazuje stopy po zločinech těchto lidí, obviňovaných z vražd, vydírání, mučení zajatců a účasti v řadě dalších nezákonných aktivit.
Foto: Reuters

Alexandr Zacharčenko

Alexandr Zacharčenko, původním povoláním elektrikář, vedl jako prezident mezinárodně neuznávanou Doněckou lidovou republiku od listopadu 2014. V pátek zahynul při výbuchu v jeho oblíbené restauraci Separ v centru Doněcku. Podnik, který byl pečlivě chráněn, patří šéfovi jeho tělesné stráže a často do něj chodili vysoce postavení činovníci povstalců. I přesto se do něj podařilo nastražit bombu. V sobotu ruský list Kommersant s odvoláním na své zdroje napsal, že Zacharčenka mohla zabít výbušnina ukrytá v jedné ze stojacích lamp či lustru.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy