Senátní výbor schválil nominaci Mattise do čela Pentagonu

ČTK ČTK
18. 1. 2017 21:16
Branný výbor amerického Senátu ve středu výraznou většinou doporučil schválení vysloužilého generála Jamese Mattise na post ministra obrany. Informovala o tom agentura AP. O kandidátu vybraném nastupujícím prezidentem Donaldem Trumpem bude v nejbližších dnech hlasovat plénum Senátu, na němž se podle amerických médií dá očekávat hladký Mattisův úspěch. Výbor, v němž zasedají zástupci republikánů i demokratů, podpořil Mattise poměrem hlasů 26:1. Senátní výbor nyní pošle nominaci přímo do Senátu, který by podle médií mohl o potvrzení nového šéfa Pentagonu hlasovat ještě tento týden.
James Mattis
James Mattis | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 20 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 28 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy