Šéfem španělských lidovců byl zvolen Casado, vystřídá expremiéra

ČTK ČTK
21. 7. 2018 15:40
Španělská Lidová strana si dnes na závěr dvoudenního sjezdu zvolila nového předsedu. Stal se jím sedmatřicetiletý Pablo Casado, který ve funkci vystřídal expremiéra Mariana Rajoye. Informovala o tom agentura AFP. Dodala, že Casadovo zvolení představuje generační změnu a posun doprava pro lidovce, kteří mají stále největší zastoupení ve španělském parlamentu. Krátce před oficiálním oznámením výsledků Casadova soupeřka a bývalá vicepremiérka Soraya Sáenzová řekla, že Casadovi k vítězství pogratuluje.
Pablo Casado.
Pablo Casado. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy