Šéfa Adidasu znepokojují vyhlídky Evropské unie. Politiky nového prezidenta USA Trumpa se nebojí

ČTK ČTK
28. 1. 2017 21:08
Vyhlídky Evropské unie nejsou příliš lákavé, protože starý kontinent je v dlouhodobější krizi, tvrdí ředitel německé společnosti Adidas Kasper Rorsted. Masová migrace, přetrvávající dopady dluhové krize eurozóny nebo vzestup pravicově populistických stran jsou podle Rorsteda mnohem naléhavější problémy než kroky nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - Šéf německé společnosti Adidas Kasper Rorsted má velké obavy z dopadů, které může mít neschopnost Evropské unie řešit vlastní problémy.

Nástupu nového amerického prezidenta Donalda Trumpa se přitom Rorsted nebojí. Šéf předního světového výrobce sportovního oblečení a obuvi to řekl německému listu Die Welt.

EU se potýká s masovou migrací, přetrvávajícími dopady dluhové krize eurozóny, vzestupem pravicově populistických stran a širšími dopady britského rozhodnutí odejít z unie. "Z hlediska obchodu a podnikání obavy nemám, politicky mě ale velmi znepokojuje, že Evropa není schopna řešit vlastní problémy," řekl Rorsted sobotnímu vydání listu. "Tato neschopnost řešit problémy nás v tomto roce poškodí ještě více než jindy," řekl Rorsted bez dalších podrobností.

Klíčové volby 

Agentura Reuters připomíná, že v letošním roce se konají parlamentní volby v Německu, Francii a Nizozemsku. Poslední dobou jsou přitom podle ní podobná hlasování v Evropě spíše zdrojem nestability a krize než základním pilířem demokratického zřízení. 

Politické vyhlídky Spojených států za prezidenta Trumpa jsou naproti tomu podle Rorsteda příznivé. "Trump je koneckonců člověk obchodu a podnikání. Může udělat pár věcí, které se nám nebudou líbit, nic katastrofického to ale nebude," citoval list šéfa Adidasu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy