Šéfa Adidasu znepokojují vyhlídky Evropské unie. Politiky nového prezidenta USA Trumpa se nebojí

ČTK ČTK
28. 1. 2017 21:08
Vyhlídky Evropské unie nejsou příliš lákavé, protože starý kontinent je v dlouhodobější krizi, tvrdí ředitel německé společnosti Adidas Kasper Rorsted. Masová migrace, přetrvávající dopady dluhové krize eurozóny nebo vzestup pravicově populistických stran jsou podle Rorsteda mnohem naléhavější problémy než kroky nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - Šéf německé společnosti Adidas Kasper Rorsted má velké obavy z dopadů, které může mít neschopnost Evropské unie řešit vlastní problémy.

Nástupu nového amerického prezidenta Donalda Trumpa se přitom Rorsted nebojí. Šéf předního světového výrobce sportovního oblečení a obuvi to řekl německému listu Die Welt.

EU se potýká s masovou migrací, přetrvávajícími dopady dluhové krize eurozóny, vzestupem pravicově populistických stran a širšími dopady britského rozhodnutí odejít z unie. "Z hlediska obchodu a podnikání obavy nemám, politicky mě ale velmi znepokojuje, že Evropa není schopna řešit vlastní problémy," řekl Rorsted sobotnímu vydání listu. "Tato neschopnost řešit problémy nás v tomto roce poškodí ještě více než jindy," řekl Rorsted bez dalších podrobností.

Klíčové volby 

Agentura Reuters připomíná, že v letošním roce se konají parlamentní volby v Německu, Francii a Nizozemsku. Poslední dobou jsou přitom podle ní podobná hlasování v Evropě spíše zdrojem nestability a krize než základním pilířem demokratického zřízení. 

Politické vyhlídky Spojených států za prezidenta Trumpa jsou naproti tomu podle Rorsteda příznivé. "Trump je koneckonců člověk obchodu a podnikání. Může udělat pár věcí, které se nám nebudou líbit, nic katastrofického to ale nebude," citoval list šéfa Adidasu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy