Šéf německé diplomacie Maas uctil oběti nacistů v Osvětimi, místo označil za peklo na zemi

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 8. 2018 19:55
Za peklo na zemi a německé dílo označil v pondělí německý ministr zahraničí Heiko Maas nacistický vyhlazovací tábor v Osvětimi. Po setkání se svým polským protějškem Jackem Czaputowiczem uctil památku více než milionu osvětimských obětí. Maas se stal prvním šéfem německé diplomacie po více než čtvrt století, který dějiště nacistických zločinů na území Polska navštívil, uvedla agentura AP. Otázka válečných reparací požadovaných polskou vládou podle Czaputowicze nebyla na pořadu jednání. "Z odkazu obětí povstává německá odpovědnost hájit nenarušitelnou lidskou důstojnost - vždy a všude. Tahle odpovědnost nemá konce," napsal Maas podle AP do osvětimské pamětní knihy.
Osvětim.
Osvětim. | Foto: Libor Fojtík

 

Právě se děje

před 18 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy