Šéfa Samsung Group obvinili z korupce, podle vyšetřovatelů uplácel důvěrnici korejské prezidentky

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 2. 2017 14:22
Jihokorejská zvláštní prokuratura oficiálně obvinila šéfa technologické firmy Samsung Group z úplatkářství a zpronevěry. Obvinění míří kromě I Če-jonga i na další čtyři členy vedení největšího jihokorejského podniku. Firma už dříve uvedla, že obvinění odmítá. Vyšetřování souvisí s korupčním skandálem, který vedl k dočasnému sesazení jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje. To zapříčinil její vztah s důvěrnicí Čche Son-sil. Prokurátoři tvrdí, že společnost Samsung Group vyplatila organizacím spojeným s přítelkyní prezidentky celkem 43 miliard wonů (téměř miliardu korun), aby získala vládní podporu pro spojení firem Samsung C&T a Cheil Industries.
Šéf konglomerátu Samsung Group I Če-jong odchází od soudu, který na něj odmítl schválit vydání zatykače.
Šéf konglomerátu Samsung Group I Če-jong odchází od soudu, který na něj odmítl schválit vydání zatykače. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy