Mimořádná zpráva

Sebevražední útočníci z islamistické skupiny Boko Haram zabili v Kamerunu 15 lidí

ČTK ČTK
1. 7. 2016 6:47
Nejméně 15 lidí zahynulo ve čtvrtek při dvou sebevražedných útocích v Kamerunu poblíž hranic s Nigérií. Podle agentury AP o tom informovaly místní úřady, které připsaly atentáty nigerijským islamistům ze skupiny Boko Haram. Při jednom z útoků se odpálil sebevražedný atentátník poblíž mešity ve městě Djakana, kde se po modlitbě nacházelo velké množství lidí. Celkem 11 z nich zemřelo, další čtyři byli zraněni. Čtveřice lidí přišla o život při dalším výbuchu, který otřásl jedním ze zábavních klubů v témže regionu. Nejméně čtyři desítky dalších lidí utrpěly zranění.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy