Scientologové vrací úder. Opřeli se do The New Yorkeru

Zahraničí Zahraničí
12. 9. 2011 14:53
Církev věnovala kritice celé číslo svého časopisu Freedom. Přidala i DVD
"Bláboly New Yorkeru".
"Bláboly New Yorkeru". | Foto: Aktuálně.cz

New York - Scientologická církev znovu zaútočila na média. Tentokrát se opřela do časopisu The New Yorker.

Stoupenci církve, ke které patří například Tom Cruise nebo John Travolta, začali šířit nové číslo vlastního parodického časopisu Freedom, jehož obálka nápadně připomíná právě prestižní literární periodikum. "The New Yorker, snůška blábolů," stojí v podtitulku.

Co scientology tolik naštvalo? Reagovali na červencový článek autora Lawrence Wrighta. Ten psal o rezignaci ředitele Paula Haggise, který do roku 2009 stál v čele církve.

Jednapadesátistránkový pamflet cupuje jeho práci na kusy. Přílohou jsou dokonce tři DVD. Scientologové v nich The New Yorker označují za "bulvár v literárním hávu".

Pod palbu kritiky se dostali zejména legendární "fact-checkers", rešeršisté, pro jejichž práci The New Yorker proslul. Ve Freedom se píše, že Wright čerpal z pochybných internetových stránek. Také jim vadí, že nebral v potaz 48 šanonů plných korekcí, které mu po vydání článku církev zaslala.

Není to poprvé, co se scientologové do médií takto pustili. Loni v červnu zasvětili celé číslo Freedom jinému novináři - reportérovi CNN Andersonu Cooperovi, který nedlouho předtím odvysílal o scientologické církvi sérii kritických reportáží.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy