reklama
 
 

Schulz: Alternativa pro Německo je ostuda naší země, pošlapává lidskou důstojnost

12. 9. 2017
Kandidát německé sociální demokracie na kancléře Martin Schulz v úterý absolvoval televizní debatu s občany, ve které se mimo jiné tvrdě vymezil vůči Alternativě pro Německo. S kancléřkou Angelou Merkelovou se před kamerami utkal jen jednou, samotný Schulz usiluje ještě o jednu televizní debatu.

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) je ostudou Německa a stranou štváčů, která pošlapává lidskou důstojnost, míní kandidát sociální demokracie (SPD) na kancléře Martin Schulz. Řekl to v úterní televizní debatě s občany.

Jeho stranický kolega a ministr zahraničí Sigmar Gabriel v pondělí dokonce politiky protiimigrační a protiislámské strany označil za nacisty.

Schulz byl na Alternativu pro Německo dotázán v souvislosti s antisemitismem a výroky šéfa durynské AfD Björna Höckeho, který letos hovořil o "hloupé politice vyrovnávání se (s minulostí)" a také prohlásil, že památník holocaustu v centru Berlína je "památníkem hanby". Kvůli tomu s ním i sama AfD začala řízení o vyloučení ze strany.

Předseda sociální demokracie Höckeho slova jasně odmítl. "Tato strana štváčů není žádná Alternativa pro Německo, ale ostuda pro naši zemi," nechal se slyšet. "Tito lidé pošlapávají lidskou důstojnost," podotkl také Schulz.

Ještě tvrdší byl v pondělí Gabriel, který hovořil v debatě s listem Handelsblatt o voličích AfD. "Volit nacisty, pro to není žádná omluva," poznamenal. "Ani dlouhodobá nezaměstnanost není žádná omluva pro popírání Osvětimi a volení nacistů," uvedl také.

Alternativa pro Německo se v průzkumech veřejného mínění před parlamentními volbami, které se uskuteční za necelé dva týdny 24. září, pohybuje mezi osmi a 11 procenty.

Schulz se v úterý zmínil také o tom, že kancléřce Angele Merkelové (CDU) poslal dopis s výzvou, aby s ním podstoupila ještě jeden televizní duel. Merkelová, která podle průzkumů z dosud jediného přímého souboje vyšla vítězně, to zatím odmítala.

autor: ČTK | 12. 9. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama