Sbohem, Knute. Miláček berlínské zoo náhle skonal

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
20. 3. 2011 11:40
Nejslavnější medvěd světa už nežije. Starosta Berlína: "Hrozné."
Knut byl miláčkem návštěvníků německé ZOO.
Knut byl miláčkem návštěvníků německé ZOO. | Foto: Reuters

Berlín - Německo truchlí. Světoznámý lední medvěd Knut, hvězda berlínské zoologické zahrady, v sobotu nečekaně uhynul. Byly mu čtyři roky.

Patrně netrpěl. Ošetřovatel medvědů Heiner Klös popsal, že Knut se náhle zhroutil do vody ve výběhu a personál zoo zjistil, že je mrtev. Příčina smrti je dosud nejasná a zjišťovat se má v pondělí.

Knutově náhlému úmrtí přihlíželo 600 až 700 zdrcených návštěvníků zoo. Jeho smrt zarmoutila všechny ošetřovatele. "Bylo to naše dítě," citovala agentura AP ošetřovatelku, která vyjádřila mínění ostatních.

Když se zpráva o Knutově smrti rozšířila po městě, dorazily do zoo zástupy fanoušků. Starosta Berlína Klaus Wowereit označil smrt populárního živočicha za "hroznou".

Knut se narodil 5. prosince 2006, jeho matka, medvědice Tosca, ho ale po porodu odmítla, a tak ho musel krmit ošetřovatel kojeneckou lahví. Pohnutý osud udělal z roztomilého medvídka miláčka národa a Německo prožívalo doslova "knutománii".

Rozpustilé hrátky s ošetřovatelem přilákaly do zoo v centru německé metropole davy nadšených návštěvníků. Suvenýry s podobiznou medvíděte se staly významným zdrojem příjmů zologické zahrady.

Foto: To byl Knut, nejslavnější medvěd světa:

 

Právě se děje

Další zprávy