Santorum porazil favorita Romneye i v Louisianě

ČTK ČTK
25. 3. 2012 7:43
Konzervativec má na svém kontě stále o polovinu méně vítězství než jeho umírněný rival
Rick Santorum porazil favorita Mitta Romneye v dalším konzervativním jižanském státě.
Rick Santorum porazil favorita Mitta Romneye v dalším konzervativním jižanském státě. | Foto: Reuters

New York - Republikánské prezidentské primárky v Louisianě vyhrál konzervativec Rick Santorum a porazil favorita Mitta Romneye v dalším konzervativním jižanském státě. Svědčí o tom projekce vysílané americkými televizními stanicemi.

Santorum, velký obránce křesťanských a rodinných hodnot, tak zvítězil v 11. státě v boji o nominaci na kandidáta, který se utká na podzim v boji o Bílý dům. Na svém kontě má ale stále o polovinu méně vítězství než jeho umírněný rival Mitt Romney.

Podle projekcí televizí CNN, MSNBC a Fox News získal Santorum 39 procent hlasů, zatímco multimilionář Romney jen 30 procent.

Vítězství Santoruma, které předpovídaly i průzkumy, není v tomto konzervativním jižanském státě překvapením. Nicméně favoritem na získání nominace za svoji stranu na srpnové republikánské konferenci v Tampě zůstává stále bývalý guvernér Massachusetts Romney.

Vítěz se utká 6. listopadu o prezidentský úřad se současným šéfem Bílého domu Barackem Obamou.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V Litvínově na Mostecku hoří skládka odpadu, zasahují desítky požárníků

Hořet začalo několik minut před polednem. Odpad vzplál na ploše zhruba 20 krát 20 metrů. Nejprve se přesunulo na místo devět jednotek včetně několika dobrovolných. Před 13:00 přijeli další hasiči. Kolik jich je přesně, nelze v tuto chvíli podle mluvčího hasičů specifikovat. Hasiči vyhlásili třetí, tedy druhý nejvyšší, stupeň poplachu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy