Foto: Manželský pár zabil 14 lidí. Po hodinách na útěku zemřel v přestřelce s policií

Foto: Manželský pár zabil 14 lidí. Po hodinách na útěku zemřel v přestřelce s policií
Manželský pár zaútočil během vánočního večírku v budově v kalifornském San Bernardinu, ve které sídlí úřad sociálních služeb poskytující péči postiženým lidem.
Celkem 14 lidí útok nepřežilo.
Záchranné jednotky na místě činu musely ošetřit i dalších 17 postřelených lidí.
Přivolaní policisté budovu obklíčili a zabezpečili oblast.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
3. 12. 2015 10:42
Při střelbě ve městě San Bernardino v Kalifornii zahynulo nejméně čtrnáct lidí, dalších sedmnáct je zraněno. Dva útočníci v maskáčích a neprůstřelných vestách zaútočili na sídlo úřadu sociálních služeb, který poskytuje péči postiženým lidem. Policie střelce identifikovala jako osmadvacetiletého Američana Syeda Farooka a jeho o rok mladší manželku. Po čtyřech hodinách policisté dvojici dopadli a při přestřelce muže i ženu zastřelili.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy