Foto: Je tu stadion i lyžařský areál. V KLDR otevřeli "ideální socialistické město"

Oficiální otevření nového severokorejského města Samčijon.
Severokorejský vůdce Kim Čong-un v úterý oficiálně přestřihl pásku nového města Samčijon, které už dříve označil za "ideální socialistickou vesnici". Severokorejská státní média o místě hovoří jako o "zosobnění moderní civilizace" nebo také "utopickém městě socialismu".
Otevření provázely velké oslavy. Nechyběl ohňostroj...
... ani vystoupení místních umělců.
...
Foto: KCNA via REUTERS
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
4. 12. 2019 14:26
Severokorejský vůdce Kim Čong-un v úterý otevřel nové město s názvem Samčijon, které je podle tamních médií "zosobněním moderní civilizace". Svým lyžařským areálem nebo sportovním stadionem by mělo také přilákat zahraniční turisty. Podívejte se, jak město vypadá.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy