Foto: Je tu stadion i lyžařský areál. V KLDR otevřeli "ideální socialistické město"

Oficiální otevření nového severokorejského města Samčijon.
Severokorejský vůdce Kim Čong-un v úterý oficiálně přestřihl pásku nového města Samčijon, které už dříve označil za "ideální socialistickou vesnici". Severokorejská státní média o místě hovoří jako o "zosobnění moderní civilizace" nebo také "utopickém městě socialismu".
Otevření provázely velké oslavy. Nechyběl ohňostroj...
... ani vystoupení místních umělců.
...
Foto: KCNA via REUTERS
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
4. 12. 2019 14:26
Severokorejský vůdce Kim Čong-un v úterý otevřel nové město s názvem Samčijon, které je podle tamních médií "zosobněním moderní civilizace". Svým lyžařským areálem nebo sportovním stadionem by mělo také přilákat zahraniční turisty. Podívejte se, jak město vypadá.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy