Rusové opouští Gruzii. Demontují strážní stanoviště

Zahraničí Zahraničí
5. 10. 2008 13:15
Rusko musí vojáky stáhnout do 10. října
Pozorovatelé Evropské unie po příjezdu do Gruzie na letišti v Tbilisi
Pozorovatelé Evropské unie po příjezdu do Gruzie na letišti v Tbilisi | Foto: Reuters

Tbilisi - Moskva stahuje své jednotky z Gruzie, tvrdí pozorovatelé EU. Ruští vojáci údajně demontovali strážní stanoviště v gruzínské vesnici Nabachtěvi nedaleko Gori.

"Pozorovatelé sledovali likvidaci strážního stanoviště," potvrdila agentuře Reuters mluvčí mise EU. "Je to zjevný náznak stahování."

Rusko se zavázalo, že své jednotky stáhne z oblasti do 10. října, což potvrdilo v rusko-gruzínské dohodě, která byla uzavřena za přispění Francie před několika týdny.

V Gruzii se nyní pohybuje kolem 350 členů evropské mise, kteří dohlíží na dodržování příměří. Převážně jde o neozbrojené policisty, vojenské experty a odborníky na lidská práva.

Rozmístěni jsou ve čtyřech oblastech - v gruzínské metropoli Tbilisi, ve městě Gori jižně od Jižní Osetie, ve městě Zugdidi nedaleko abchazských hranic a v černomořském přístavu Poti.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy