Rusové chtěli vyrábět protiturecká trička. Turci je ale kvůli sankcím nemohou dodat

ČTK ČTK
10. 12. 2015 9:33
Protiturecká propaganda, která ovládla Rusko po listopadovém sestřelení bombardéru tureckou armádou, se zadrhla. Módní návrhář Alexandr Konasov přišel podle moskevského rozhlasu s nápadem vyrobit sérii triček s protitureckými nápisy. Předpokládaný komerční úspěch ale brzdí velký nedostatek bavlněného zboží. Paradoxně se totiž dováží z Turecka. Moskva po incidentu zavedla proti Ankaře sankce, a tak platí faktický zákaz dovolených v Turecku a embargo na leteckou dopravu. Zablokován je rovněž dovoz některých druhů zboží, zejména ovoce a zeleniny, ale i textilu. Přitom na export bavlněného zboží do Ruska mělo Turecko prakticky monopol.
Vlastenecká trička jsou v Rusku v módě. Například ta, na nichž je vyobrazen prezident Vladimir Putin.
Vlastenecká trička jsou v Rusku v módě. Například ta, na nichž je vyobrazen prezident Vladimir Putin. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy