Ruský soud poslal opozičníka Navalného na měsíc do vězení, kvůli pořádání demonstrací

ČTK ČTK
15. 5. 2018 16:37
Moskevský soud poslal ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného na třicet dnů do vězení za zorganizování nepovoleného mítinku před deseti dny. Navalného zadržela v sobotu 5. května v hlavním městě policie na demonstraci proti připravované inauguraci staronového prezidenta Vladimira Putina. Policisté tehdy zasahovali ve dvaceti ruských městech. Celkem bylo podle ruských médií zadrženo několik tisíc lidí, jen v Moskvě jich bylo kolem 700. Navalnyj byl obžalován ze dvou přestupků, a to z opakovaného porušování pravidel pro pořádání demonstrací a z maření policejního zásahu. Ohlášený verdikt se týká prvního z nich, soud má ještě v úterý rozhodnout i o druhém.
Alexej Navalnyj na další demonstraci v Moskvě, duben 2018.
Alexej Navalnyj na další demonstraci v Moskvě, duben 2018. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

Další zprávy