Bývalý pracovník ruské rozvědky vyzradil informace o družicích, půjde na 14 let do vězení

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
21. 9. 2015 16:08
Ruský soud poslal za velezradu na 14 let do vězení bývalého pracovníka vojenské rozvědky GRU Gennadije Kravcova, který podle obžaloby vyzradil Švédsku informace o ruských špionážních družicích. Oznámila to agentura Interfax. Utajované skutečnosti byly podle soudu obsaženy v životopisu, který odsouzený poslal do Stockholmu s žádostí o zaměstnání. Vinu Kravcova podle soudu dokázal výslech jeho spolupracovníků a prověrka obžalovaného na detektoru lži. Sám odsouzený se vinen necítí. Trest si má odpykat v přísně střeženém pracovním táboře. Kravcov pracoval v ruské vojenské rozvědce v letech 1990 až 2005 jako radiotechnik v sekci špionážních družic, které monitorují pozemní rádiový provoz.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy