reklama
 
 

Je to jednostranná propaganda pod rouškou žurnalistiky, zlobí se Rusové na americká média

19. 5. 2017
Americká média, hlavně rozhlasové stanice Rádio Svoboda a Hlas Ameriky a televize CNN, se v masivním měřítku snaží zpochybnit demokratickou podstatu ruského volebního systému. V ruském parlamentu to v pátek prohlásil šéf výboru Státní dumy pro informační politiku Leonid Levin. Záležitost by podle něj poslanci měli projednat na uzavřeném zasedání za účasti šéfa tajné policie Alexandra Bortnikova.

Moskva -  Z analýzy produkce ruskojazyčných redakcí amerických médií vyplývá, že pozitivních informací o Rusku v nich jsou pouhá dvě procenta, zatímco otevřeně negativních 43 procent a zbylých 55 procent je neutrálních, řekl Levin. Pozitivně přitom prý američtí novináři hovoří jen o ruských liberálních stranách Jabloko a Parnas, které stojí v opozici vůči nynější vládě.

"Nikdo nemůže popřít, že během kampaně před (loňskými) parlamentními volbami v Rusku se americká vládou financovaná média pod rouškou žurnalistiky věnovala jednostranné propagandě," komentoval ruský poslanec vysílání rozhlasových stanic Rádio Svoboda, Hlas Ameriky a televize CNN.

Levin vyslovil údiv nad tím, že zahraniční média vysílající v ruštině mají registraci ruského ministerstva zahraničí, nikoli státního cenzurního orgánu Roskomnadzor. "To je třeba znovu zvážit," doporučil poslancům.

List Kommersant napsal, že páteční parlamentní slyšení o vlivu západních médií v Rusku bylo reakcí na navrhovaný americký zákon, který by ministerstvu spravedlnosti USA dal právo prověřit vysílání ruské propagandistické televizní stanice RT. Právní úpravu má projednat americký Kongres.

autor: ČTK | 19. 5. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama