Je to jednostranná propaganda pod rouškou žurnalistiky, zlobí se Rusové na americká média

ČTK ČTK
19. 5. 2017 19:00
Americká média, hlavně rozhlasové stanice Rádio Svoboda a Hlas Ameriky a televize CNN, se v masivním měřítku snaží zpochybnit demokratickou podstatu ruského volebního systému. V ruském parlamentu to v pátek prohlásil šéf výboru Státní dumy pro informační politiku Leonid Levin. Záležitost by podle něj poslanci měli projednat na uzavřeném zasedání za účasti šéfa tajné policie Alexandra Bortnikova.
Poslanci ruské Státní dumy drží minutu ticha "za oběti gruzínské agrese proti civilnímu obyvatelstvu Jižní Osetie". Na stejném zasedání se sněmovna vyslovila pro uznání nezávislosti Jižní Osetie i Abcházie
Poslanci ruské Státní dumy drží minutu ticha "za oběti gruzínské agrese proti civilnímu obyvatelstvu Jižní Osetie". Na stejném zasedání se sněmovna vyslovila pro uznání nezávislosti Jižní Osetie i Abcházie | Foto: Reuters

Moskva -  Z analýzy produkce ruskojazyčných redakcí amerických médií vyplývá, že pozitivních informací o Rusku v nich jsou pouhá dvě procenta, zatímco otevřeně negativních 43 procent a zbylých 55 procent je neutrálních, řekl Levin. Pozitivně přitom prý američtí novináři hovoří jen o ruských liberálních stranách Jabloko a Parnas, které stojí v opozici vůči nynější vládě.

"Nikdo nemůže popřít, že během kampaně před (loňskými) parlamentními volbami v Rusku se americká vládou financovaná média pod rouškou žurnalistiky věnovala jednostranné propagandě," komentoval ruský poslanec vysílání rozhlasových stanic Rádio Svoboda, Hlas Ameriky a televize CNN.

Levin vyslovil údiv nad tím, že zahraniční média vysílající v ruštině mají registraci ruského ministerstva zahraničí, nikoli státního cenzurního orgánu Roskomnadzor. "To je třeba znovu zvážit," doporučil poslancům.

List Kommersant napsal, že páteční parlamentní slyšení o vlivu západních médií v Rusku bylo reakcí na navrhovaný americký zákon, který by ministerstvu spravedlnosti USA dal právo prověřit vysílání ruské propagandistické televizní stanice RT. Právní úpravu má projednat americký Kongres.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy