Host natočil na svatbě důstojníka ruské tajné služby FSB. Páru hrozí 20 let vězení

ČTK ČTK
11. 2. 2020 20:32
Až 20 let za mřížemi hrozí ruským manželům z Kaliningradu za video z vlastní svatby. Do záběru se totiž dostal i jeden z hostů, místní důstojník ruské tajné služby FSB, která následně manžele obvinila z prozrazení tajných údajů a z vlastizrady. O případu dnes informoval list Kommersant.
Foto: Shutterstock

Příbuzní obviněných tvrdí, že na svatbu, která se odehrála už před pěti lety, byl pozván bývalý spolužák a kamarád nevěsty Maxim. Ten se na veselce bavil tak dobře, že rozdával své vizitky, fotografoval se s dalšími hosty a vůbec neskrýval, že dělá pro tajnou službu, u které to dotáhl na kapitána. Namísto vlastního upovídaného důstojníka se ale FSB zaměřila na novomanžele a Maxim v případu nefiguruje dokonce ani jako svědek.

Vyšetřovací spis sice v současnosti čítá už 12 svazků, ale v podstatě jde podle deníku jen o jediné: o kontrarozvědčíkovi Maximovi se mohli dozvědět lotyšští rozvědčíci, protože na svatbu byli pozváni i nevěstini příbuzní ze sousední pobaltské země. A záběry z veselky se objevily nejen na sociálních sítích, ale odvysílala je také jedna pobaltská televize.

Antonina Ziminová-Antonecová a její muž Konstantin Antonec vinu odmítají, případ pokládají za vykonstruovaný, vždyť nikdy ani neměli přístup ke státnímu tajemství. Ale od předloňského června se někdejší nevěsta nalézá ve vazební věznici a loni v létě se v cele ocitl i její muž.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy