Ruský miliardář má své bývalé zaplatit miliony, ne miliardy

ČTK ČTK
11. 6. 2015 20:36
Miliardář má podle čtvrtečního verdiktu bývalou choť odškodnit částkou 564 milionů švýcarských franků (asi 14,6 miliardy Kč), jakož i dvěma nemovitostmi v Ženevě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ženeva - Ruský miliardář Dmitrij Rybolovlev bude muset vyplatit bývalou manželku Jelenu menší sumou, než původně rozhodl švýcarský rozvodový soud.

Odvolací soud v Ženevě dříve přiřknutou rekordní částku snížil, a to z miliard na stamiliony švýcarských franků. S odvoláním na právní zástupce obou stran to uvedla agentura AFP. Rozvodová pře ale ještě není u konce.

Miliardář má podle čtvrtečního verdiktu bývalou choť odškodnit částkou 564 milionů švýcarských franků (asi 14,6 miliardy Kč), jakož i dvěma nemovitostmi v Ženevě. Miliardářovi zástupci vyjádřili s rozsudkem spokojenost.

Právník Jeleny Rybolovlevové, která po svém muži původně požadovala šest miliard dolarů (přes 145 miliard Kč), ale slíbil, že se odvolá k nejvyšší soudní instanci. "První kolo jsme vyhráli, druhé částečně prohráli, ale budeme mít ještě kolo třetí," řekl.

Původně byl soud první instance k jeho klientce mnohem štědřejší. Ženevský soud loni 20. května vystavil jednomu z nejbohatších Rusů tučný účet po šestileté právní bitvě. Rybolovlev, který je mimo jiné majitelem fotbalového klubu AS Monako, měl Jeleně zaplatit závratných 4 020 555 987 franků a 80 centů (104,3 miliardy Kč). Právník Marc Bonnant to tehdy označil za "nejdražší rozvod všech dob".

Rybolovlev, známý jako hnojivový král, zbohatl na těžbě uhličitanu draselného. To z něj učinilo až 79. nejbohatšího muže planety. Časopis Forbes odhadl jeho majetek na 8,8 miliardy dolarů a nyní ho řadí na 147. příčku.

Dmitrij a Jelena Rybolovlevovi, kterým je nyní 47 let, se potkali ještě za univerzitních studií v Permu, kde se v roce 1987 vzali. Rozvodové řízení začalo v roce 2008, kdy byl Rybolovlevův majetek odhadován na 12,8 miliardy dolarů. Právě určení data, ke kterému se má vyčíslit hlavní část majetku, se jeví hlavním jablkem sváru.

Ve stínu gigantických částek zůstává osud čtrnáctileté mladší dcery Anny. Péči o ni ženevský soud zprvu přiřkl pouze Jeleně, odvolací soud ale rozhodl, že o dívku se má starat i otec.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy