Ruský letoun při nouzovém přistání minul ranvej a narazil do budovy. Dva lidé zemřeli

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 27. 6. 2019 8:18
Dva lidé zemřeli a sedm zraněných muselo být hospitalizováno poté, co letadlo typu Antonov An-24 přejelo ranvej při nouzovém přistání v sibiřském Burjatsku. O čtvrtečním incidentu informovala agentura Reuters. Stroj poté, co na regionálním letišti v Nižněangarsku přejel přistávací dráhu, narazil do malé budovy a vzňal se. Na palubě se nacházelo celkem 46 cestujících včetně čtyř členů posádky. Podle zahraničních médií bylo důvodem nouzového přistání selhání jednoho z motorů. Jednalo se o spoj ruské společnosti Angara Airlines, který mířil z města Ulan-Ude do Nižněangarsku.
Letadlo Antonov An-24 přejelo ranvej a narazilo do budovy. Dva lidé zemřeli. | Video: Reuters

 

Právě se děje

před 13 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy