Ruský historik a expert na Napoleona zabil partnerku. Její ruce pak schoval do batohu

ČTK ČTK
10. 11. 2019 16:02
Ruského 63letého historika a odborníka na napoleonskou epochu Olega Sokolova zadržela v Petrohradu policie, když se snažil zbavit těla své partnerky. Jak uvedla agentura AFP, akademika si policie všimla, když opilý spadl do řeky Mojky. V jeho batohu pak našla ženské ruce a v jeho bytě i zbytek těla.
Historik Oleg Sokolov
Historik Oleg Sokolov | Foto: Profimedia.cz

Sokolov se k vraždě přiznal a činu prý lituje. Po sobotním zadržení byl hospitalizován kvůli podchlazení. Dnes policii vypověděl, že se se svou 24letou partnerkou a bývalou studentkou Anastasií Ješčenkovou pohádal a v afektu ji zabil. Z jejího těla potom odřezal hlavu, ruce a nohy. Údajně měl v plánu se pozůstatků zbavit a pak v dobovém kostýmu Napoleona veřejně spáchat sebevraždu.

Historik se právě tímto francouzským vojevůdcem a císařem odborně zabýval, stejně jako jeho partnerka. Společně s Ješčenkovou vydali několik odborných článků. Sokolov o jeho životě napsal několik knih a jako odborný dohled působil při natáčení několika filmů i rekonstrukcí napoleonských bitev.

Sokolov působil na fakultě moderních dějin petrohradské univerzity a přednášel i na francouzských univerzitách včetně pařížské Sorbonny. Jeho studenti ho označovali za nadaného rétora. Podivná jim však připadala Sokolovova záliba v dobových kostýmech, stejně jako to, že svou partnerku, která jeho nadšení pro převleky sdílela, nazýval podle Napoleonovy manželky Josefína.

 

Právě se děje

Další zprávy