Ruský fanoušek se zabil skokem z okna po prohře s Čechy

Martin Novák Martin Novák
25. 5. 2010 11:46
Podle policie muž z Volgogradu vyskočil po skončení televizního přenosu
Foto: Reuters

Moskva - V Rusku přetrvává velké zklamání nad tím, že hokejisté nezískali zlatý hattrick a ve finále podlehli českému týmu, který podle předpokladů neměl nad největšímu ruskými hvězdami vyhrát.

Zatímco média si lámou hlavu nad tím, jak se to mohlo stát, jeden z fanoušků si rozhodl kvůli porážce 1:2 vzít život.

Stalo se to nedaleko Volgogradu. Místní policejní mluvčí Michail Vedjapin oznámil, že v pondělí krátce před jednou hodinou ranní vyskočil po skončení televizního přenosu z Kolína nad Rýnem z okna čtyřiatřicetiletý muž.

Jeho byt se nacházel v pátém patře, muž dopadl na trávník před domem. Podle policie byl na místě mrtev.

Zprávu uveřejnil zpravodajský server V1.ru, který se zaměřuje na Volgogradskou oblast.

Čtěte dále:

Muž skočil pět minut po skončení zápasu a když policisté přišli do bytu, v televizi stál běžel kanál, na kterém se hokejové finále vysílalo.

Ruský deník Izvestija napsal, že mnoho Rusů nemůže pochopit, proč superhvězdy z NHL a ruské Kontinentální hokejové ligy (KHL) podlehly soupeři,v jehož týmu, s výjimkou Jaromíra Jágra, nebyli špičkoví hráči."

Některá média si povšimla kuriozity, že v českém týmu bylo skoro více hráčů, působících v KHL, než v ruském.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy