Ruský důchodce koupil bedýnky na otop plné Kalašnikovů

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 1. 2012 13:05
Řidič vezl zbraně k likvidaci, cestou se ale rozhodl, že si přivydělá

Moskva - Penzista v Udmurtsku na východě evropské části Ruska se nestačil divit, jaké dříví na otop koupil od kolemjedoucího šoféra kamionu.

Když chtěl získané dřevěné bedny rozštípat na třísky a polínka, zjistil, že jsou plné legendárních samopalů Kalašnikov.

Sousedi ve vsi Sovchoznyj teď prý důchodci neřeknou jinak než "zbrojní baron", vždyť na dvorku měl 64 beden se 79 "automaty", 253 zásobníky a kupou náhradních dílů.

Podle kriminalistů, kteří celý náklad zkonfiskovali, bedny penzistovi prodal devětatřicetiletý šofér soukromé firmy, který náklad vezl z nedaleké zbrojovky Ižmaš do šrotu. Cestou se rozhodl trošku si přivydělat.

Zbraně byly zastaralého typu AKM, vyvinutého v roce 1959, tedy nejspíše z 60. či 70. let minulého století. Do zbrojovky je k sešrotování odeslalo ministerstvo obrany, které má sklady natolik plné modernějších verzí stejné útočné pušky, že produkci iževské zbrojovky nedávno přestalo odebírat.

Pokud vyšetřovatelé neuvěří řidiči, že netušil, co prodává, bude mít nejspíš humorná příhoda vážnou dohru.

Horké chvilky čekají také šéfy zbrojovky. V souvislosti s podivnou likvidací zbraní je čeká návštěva nového vicepremiéra pro zbrojní výrobu Dmitrije Rogozina.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy