Ruský bavič přirovnal rozkrájenou zeleninu k Ukrajincům

ČTK ČTK
16. 4. 2013 18:44
Ruský bavič se snažil být tak vtipný, až urazil Ukrajince a vyfasoval trest
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Moskva/Kyjev - Ukrajinské ministerstvo zahraničí odsoudilo "nekorektní" žertování známého ruského baviče na obrazovce ruské státní televize v kulinární show a dožadovalo se omluvy.

Vtipálek radil krájet zeleninu ve stylu sovětských komisařů pacifikujících ukrajinské vesničany.

"Nakrájel jsem zeleninu jako rudý komisař obyvatele ukrajinské vesnice," žertoval Ivan Urgant k pobavení ruského publika. Přisadil si i Urgantův host, který hlásil, že "ostatky rozsekaných vesničanů shazuji z nože".

Ukrajincům se ale ruský vtip nezdál vůbec vtipný. Asi proto, že při sovětských represích zahynuly miliony Ukrajinců.

Kyjev požádal ruskou televizi o vysvětlení a sám vysvětlil známému baviči, že dělat si legraci z "tragických stránek společné historie" by mělo být nepřípustné.

Urgant, který často hostuje i na ukrajinských obrazovkách, se později omluvil. "Prosím o prominutí všechny Ukrajince, které můj nemístný komentář urazil," napsal na Twitteru.

O upřímnosti pokání však panují pochyby. Bavič totiž slíbil, že se sám potrestá tím, že až do roku 2018 bude vařit jen ukrajinský boršč a halušky a taky všechny potomky, které se mu mezitím narodí, ať syny či dcery, nazve Bohdan.

A někteří ukrajinští politici žádají, aby ruskému baviči byl zakázán vstup do země.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 50 minutami

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy