Ruský bavič přirovnal rozkrájenou zeleninu k Ukrajincům

ČTK ČTK
16. 4. 2013 18:44
Ruský bavič se snažil být tak vtipný, až urazil Ukrajince a vyfasoval trest
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Moskva/Kyjev - Ukrajinské ministerstvo zahraničí odsoudilo "nekorektní" žertování známého ruského baviče na obrazovce ruské státní televize v kulinární show a dožadovalo se omluvy.

Vtipálek radil krájet zeleninu ve stylu sovětských komisařů pacifikujících ukrajinské vesničany.

"Nakrájel jsem zeleninu jako rudý komisař obyvatele ukrajinské vesnice," žertoval Ivan Urgant k pobavení ruského publika. Přisadil si i Urgantův host, který hlásil, že "ostatky rozsekaných vesničanů shazuji z nože".

Ukrajincům se ale ruský vtip nezdál vůbec vtipný. Asi proto, že při sovětských represích zahynuly miliony Ukrajinců.

Kyjev požádal ruskou televizi o vysvětlení a sám vysvětlil známému baviči, že dělat si legraci z "tragických stránek společné historie" by mělo být nepřípustné.

Urgant, který často hostuje i na ukrajinských obrazovkách, se později omluvil. "Prosím o prominutí všechny Ukrajince, které můj nemístný komentář urazil," napsal na Twitteru.

O upřímnosti pokání však panují pochyby. Bavič totiž slíbil, že se sám potrestá tím, že až do roku 2018 bude vařit jen ukrajinský boršč a halušky a taky všechny potomky, které se mu mezitím narodí, ať syny či dcery, nazve Bohdan.

A někteří ukrajinští politici žádají, aby ruskému baviči byl zakázán vstup do země.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 14 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy