Ruskou tajnou službu čekají změny. Střelba v Moskvě byla poslední kapka, píše deník

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 12. 2019 10:56
Ruská kontrarozvědka FSB chystá personální změny v důsledku řady skandálů a neefektivní práce při předcházení zločinům. Napsal to ruský list Kommersant s odvoláním na informované zdroje. Poslední kapkou byl podle listu čtvrteční incident u centrály FSB v Moskvě, kde útočník zabil jednoho člověka a dalších pět zranil.
U centrály FSB v Moskvě útočník zabil jednoho člověka a dalších pět zranil.
U centrály FSB v Moskvě útočník zabil jednoho člověka a dalších pět zranil. | Foto: Reuters

Kommersant uvádí, že kontrarozvědkou v poslední době otřásají velké skandály včetně případů korupce, násilných útoků a dokonce organizování zločineckých skupin. "Vzhledem k tomu mohou přijít organizační důsledky a kádrové změny," konstatoval ruský list.

Podle moskevského rozhlasu už vyšetřovatelé identifikovali muže, který ve čtvrtek střílel u centrály FSB na náměstí Lubjanka v centru Moskvy. Jde údajně o devětatřicetiletého Jevgenije Maňurova, rodáka z Moskevské oblasti. Policie měla původně podezření, že do akce se zapojily tři osoby, podle nových informací je ale zřejmé, že pachatel byl sám, uvedl rozhlas.

Podle ruských vyšetřovatelů šlo o teroristický útok, který byl načasován na dobu tiskové konference prezidenta Vladimira Putina. Očití svědkové tvrdí, že střelec při útoku vykřikoval hesla, která používají bojovníci teroristické organizace Islámský stát, napsal Kommersant.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy