Islámský stát znovu ničí památky v syrské Palmýře. Rusko v pondělí zveřejnilo letecké snímky

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 13. 2. 2017 20:37
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Ruská armáda v pondělí zveřejnila letecké snímky syrské Palmýry. Je z nich zřejmé, že tzv. Islámský stát (IS), který město podruhé dobyl, tamní památky opět ničí. Informují o tom ruská média. Ministerstvo obrany srovnalo letecké snímky z loňského června, kdy měla Palmýru ještě pod kontrolou syrská armáda, se záběry z letošního února. Džihádisté z IS město obsadili v roce 2015, poprvé je ztratili v bojích s armádou a jejím ruským spojencem loni v březnu. V prosinci se tam ale vrátili. Záběry potvrzují nově poškozené sloupoví ze 3. století, které se nachází před římským amfiteátrem z 2. století. Na nové ničení upozornilo už v lednu UNESCO. O Palmýru chce podle Rusů znovu bojovat syrská armáda.
Letecké snímky Palmýry. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 15 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy