Rusko zakázalo vstup do parlamentu americkým médiím, mezi nimi i Rádiu Svobodná Evropa

ČTK ČTK
6. 12. 2017 9:53
Americká média, která jsou v Rusku na seznamu takzvaných zahraničních agentů, nebudou smět vstupovat do budovy dolní parlamentní komory Státní dumy. Ve středu o tom rozhodli poslanci, informovala agentura TASS. Ruské ministerstvo spravedlnosti na seznam zařadilo rozhlasovou stanici Hlas Ameriky a Rádio Svobodná Evropa, jež financuje americká vláda. Krok je odvetou za obdobné americké postupy vůči ruské televizi RT (Russia Today), která se ve Spojených státech musela registrovat jako zahraniční agent a přišla o akreditaci potřebnou pro vstup do amerického Kongresu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 28 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy