Volgograd paralyzovali sebevrazi, zabili už 33 lidí

Volgograd paralyzovali sebevrazi, zabili už 33 lidí
Podle ruského Národního protiteroristického výboru zemřelo 17 lidí, desítky exploze zranila.
Foto: Reuters
Zahraničí Michal Žák Tereza Krobová Zahraničí, Michal Žák, Tereza Krobová
30. 12. 2013 14:58

Jihoruský Volgograd paralyzovaly během necelých 24 hodin dva teroristické útoky. Zatím neznámí atentátníci při nich zabili nejméně 33 lidí, desítky dalších vyvázly se zraněními.

Dosavadní výsledky vyšetřování ukazují, že za nedělním výbuchem na vlakovém nádraží i pondělním odpálením trolejbusu stojí sebevražední útočníci.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 11 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy