Volgograd paralyzovali sebevrazi, zabili už 33 lidí

Volgograd paralyzovali sebevrazi, zabili už 33 lidí
Podle ruského Národního protiteroristického výboru zemřelo 17 lidí, desítky exploze zranila.
Foto: Reuters
Zahraničí Michal Žák Tereza Krobová Zahraničí, Michal Žák, Tereza Krobová
30. 12. 2013 14:58

Jihoruský Volgograd paralyzovaly během necelých 24 hodin dva teroristické útoky. Zatím neznámí atentátníci při nich zabili nejméně 33 lidí, desítky dalších vyvázly se zraněními.

Dosavadní výsledky vyšetřování ukazují, že za nedělním výbuchem na vlakovém nádraží i pondělním odpálením trolejbusu stojí sebevražední útočníci.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy