Rusko u hranic s Ukrajinou soustřeďuje obrovskou vojenskou sílu, odhalují satelity

Rusko u hranic s Ukrajinou soustřeďuje obrovskou vojenskou sílu, odhalují satelity
Od prosince ruská armáda přesouvá tanky, obrněné transportéry, munici, dělostřelectvo a zásoby paliva z celé země na základny umístěné poblíž Ukrajiny. Tato satelitní fotografie z 19. ledna zachycuje hangár, sklady a základnu Klincy, která se nachází v Brjanské oblasti nedaleko trojmezí Ruska, Běloruska a Ukrajiny.
Americké zpravodajské služby odhadují, že počet vojáků přemístěných k Ukrajině se pohybuje zhruba mezi 120 až 180 tisíci. Na fotografii pořízené v úterý 19. ledna je sklad munice v Klimovu. Malé město s 12 tisíci obyvateli leží poblíž Ukrajiny a prochází jím silnice, která vede přes hranici až do Kyjeva.
Obrněné transportéry a vojenské nákladní automobily ve skladu ruské armády v Klimovu. Armáda stahuje vojáky a techniku dokonce až z dálněvýchodních oblastí Ruska.
Železnice v blízkosti vojenských skladů a základny v Klimovu. Rusové začali vojáky přesouvat do základen u Ukrajiny během listopadu.
Foto: Reuters
Martin Novák Reuters Martin Novák, Reuters
21. 1. 2022 14:04
Krize ve východní Evropě se dál vyhrocuje. Nově zveřejněné satelitní snímky ukazují seřazenou ruskou armádní techniku podél ukrajinských hranic. Záběry základen Jelňa, Pogonovo, Klimovo a Klincy odhalují obrovskou sílu, kterou Kreml soustřeďuje na sever a východ od sousedního státu. Ukrajinci mezitím očekávají možnou válku a invazi v zákopech.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Warriors vydařeným týmovým výkonem na úvod semifinále NBA přehráli Dallas

Basketbalisté Golden State Warriors vstoupili vítězně do semifinále play off NBA a doma přehráli Dallas Mavericks jasně 112:87. Přivedl je k tomu povedený týmový výkon, protože sedm hráčů mělo dvouciferný počet bodů. Stephen Curry nasbíral 21 bodů a 12 doskoků, Andrew Wiggins a Jordan Poole přidali po 19 bodech. Warriors se navíc povedlo přibrzdit hvězdu Dallasu Luku Dončiče, který na 20 bodů potřeboval 18 střel a navíc měl sedm ztrát.

Další zprávy