Rusko spouští novou službu proti "zaujatým" světovým médiím

ČTK ČTK
10. 11. 2014 20:45
"Budeme samozřejmě poskytovat alternativní výklad světa. Je zde po tom poptávka," prohlásil Dmitrij Kiseljov, jeden z hlavních Putinových propagandistů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Moskva - Ruská mediální skupina Rossija segodňa, kterou financuje Kreml, dnes spustila novou mezinárodní informační službu, jejímž úkolem je bojovat proti údajné propagandě ve světových sdělovacích prostředcích.

Nová služba se jmenuje Sputnik a zastoupení bude mít ve více než 30 zemích. Zprávy bude poskytovat prostřednictvím rozhlasových stanic, internetových stránek a sociálních médií, uvedla agentura AP.

Rusko si neustále stěžuje na světové sdělovací prostředky, že jsou proti němu zaujaté. Prezident Vladimir Putin obvinil Spojené státy, že se snaží vnutit svoji vůli zbytku světa, a to i během ukrajinské krize, která způsobila, že vztahy mez Moskvou a západními zeměmi jsou nejhorší od konce studené války.

"Jsme proti agresivní propagandě, která může mít za následek pouze krveprolití," prohlásil šéf Rossija segodňa Dmitrij Kiseljov. "Budeme samozřejmě poskytovat alternativní výklad světa. Je zde po tom poptávka," dodal. Do skupiny Rossija segodňa patří také tisková agentura RIA-Novosti a satelitní televize RT.

Kiseljov upřesnil, že Sputnik bude mít zpravodajská centra ve 30 městech, včetně Washingtonu, Londýna, Berlína, Paříže, Rio de Janeira a v hlavních městech mnoha bývalých sovětských republik. Některá centra mají mít kolem 100 zaměstnanců. Rozhlasová stanice má za cíl do konce letošního roku vysílat ve 130 městech 34 zemí a celkem ve 30 jazycích, nejprve v angličtině, španělštině a v arabštině.

Kiseljov je považován za jednoho z hlavních Putinových propagandistů. Ve svém týdenním publicistickém pořadu podle agentury Reuters plive jed na západní země, podporuje Putina, líčí Ukrajinu jako zemi obsazenou fašisty a v ukrajinské krizi podporuje chování Ruska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy