Rusko rozšiřuje vojenská zařízení v Kaliningradu, Američané vydali satelitní snímky

ČTK ČTK
18. 10. 2018 11:27
Americký server CNN zveřejnil snímky, podle kterých Rusové rozšiřují svá vojenská zařízení v Kaliningradu. Moskva se k fotografiím nevyjádřila.
Kaliningrad. Ilustrační foto.
Kaliningrad. Ilustrační foto. | Foto: Jiří Just

Washington - Ruská armáda rozšiřuje čtyři ze svých vojenských zařízení v Kaliningradské oblasti vklíněné mezi Polskem a Litvou. Na svých internetových stránkách o tom informuje americká televize CNN s odkazem na satelitní snímky pořízené společností ImageSat International, které má k dispozici.

Analytici na jejich základě došli k závěru, že se v nedávné době pracovalo například na kaliningradském skladu jaderných zbraní. Jiné snímky, které vznikly přibližně od poloviny července do konce září, ukazují, že ve vojenském skladovacím prostoru nacházejícím se nedaleko města Primorsk vzniklo na 40 nových bunkrů. Obklopují starší a menší stavby tohoto typu.

Na letecké základně nedaleko Kaliningradu ruská armáda podle snímků zase instalovala zařízení, které umožní letounům přistávat i za nepříznivého počasí.

Modernizací prošla také základna v Čerňachovsku, kam Rusko letos v únoru dopravilo balistické rakety Iskander, což tehdy nejmenovaný americký činitel působící v Evropě označil za "největší posun v ruské militarizaci Pobaltí, jaký jsme dosud viděli", připomíná CNN.

Zástupci ruské armády se k novým satelitním snímkům dokládajícím modernizaci vojenských zařízení v Kaliningradu nevyjádřili, nicméně ruská vláda v minulosti vždy hájila své právo rozmisťovat zbraně na tomto strategickém území.

 

Právě se děje

Další zprávy