Do Ruska! Podívejte se, jak Krym hlasoval o své budoucnosti

Do Ruska! Podívejte se, jak Krym hlasoval o své budoucnosti
Volební lístky připravit...
... označit...
... a odevzdat. Referendum o dalším směřování poloostrova Krym odmítá Kyjev i Západ.
...
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
Aktualizováno 17. 3. 2014 8:40
Účast byla vysoká. Jdeme domů, zní z úst krymských politiků.

Simferopol - Krymské referendum skončilo tak, jak se předpokládalo. Přes 96 procent voličů se vyjádřilo pro připojení k Rusku.

Konečné výsledky sice ještě nejsou známy, ale i tak se například v hlavním městě Simferopolu slavilo. Za zvuků ruské hymny.

Podívejte se sami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Evropská unie bude mít krizový zdravotní úřad HERA, má zabránit další pandemii

Evropská unie bude mít od příštího roku nový úřad, který má evropský blok v reakci na covidovou pandemii lépe připravit na další krizové situace. Evropská komise ve čtvrtek představila podrobnosti chystaného zdravotního úřadu označovaného zkratkou HERA, který bude mít za úkol uchránit unijní státy před opakováním těžkých dopadů koronavirové nákazy. Brusel chce na jeho fungování v příštích šesti letech vyčlenit miliardu eur (25,5 miliardy korun) ročně.

Unie loni čelila kritice za pomalou reakci na první vlnu pandemie. Komise proto na podzim přišla s návrhy na posílení společné zdravotní politiky. Kromě zvýšení objemu společného nákupu léků či rozšíření pravomocí Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) a Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) iniciovala i vznik nového krizového orgánu.

"HERA je dalším stavebním kamenem silnější zdravotní unie a velkým krokem vpřed pro naši připravenost na krize," prohlásila dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy